Simeone slavi zemljaka: Korea prekinuo Atletikov niz poraza

Primera 2. jan 202218:17 > 18:19
Atletico Madrid's Angel Correa celebrates scoring their second goal with Luis Suarez and Renan Lodi
REUTERS/Susana Vera

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su kao domaćini ekipu Rajo Valjekana sa 2:0, dok su Elče i Granada igrali nerešeno bez golova u mečevima 19. kola igranim od 16.15.

Jorgandžije su ušle u nezapamćeno lošu seriju otkako ekipu vodi Dijego Simeone, ali je upravo jedan njegov zemljak najavio izlazak iz krize.

Atletiko je zaslužrno slavio u malom madridskom derbiju, a strelac oba gola bio je Argentinac Anhel Korea u 28. i 53. minutu. On je drugi strelac tima sa šest golova, jednim manje od Urugvajca Luisa Suareza.

Čolov tim je sa tri osvojena boda skočio na četvrto mesto, gde je prestigao upravo Rajo Valjekano. Ceo meč za goste odigrao je srpski defanzivac Nikola Maraš.

U drugoj utakmici u istom terminu nije bilo golova. Bodove su podelili Elče i Granada – 0:0. Domaći tim je od 47. minuta imao igeača manje, isključen je Gonzales.

Ranije tokom dana lider na tabeli Real Madrid neočekivano je poražen u još jednom madridskom okršaju protiv Hetafea (0:1).

Real je uprkos porazu i dalje ubedljivo prvi sa 46 bodova (iz 20 utakmica), ali ima dve utakmice više u odnosu na najbliže rivale. Slede Sevilja sa 38 (18), Betis 33 (18), Atletiko Madrid 32 (19), Rajo Valjekano 30 (19), itd.