Sjajni Klasiko: Pet golova, produžeci – Real u finalu!

Primera 12. jan 202222:32 > 23:28 2 komentara
Real Madrid
REUTERS/Ahmed Yosri

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Barselonu u Klasiku posle produžetaka 3:2 (2:2) i plasirali se u finale Superkupa Španije, koji se održava u Rijadu.

Po dva gola na obe strane viđena su tokom 90 minuta izuzetno zanimljivog okršaja najvećih španskih klubova, koji je lako mogao da donese i više pogodaka.

Real je dva puta vodio, Barsa stizala zaostatak, pa je na kraju pobednik morao da se rešava u produžecima. Na polovini prvog je Fede Valverde krunisao jedan u nizu kontra-napada Madriđana i odveo svoj tim u borbu za trofej.

Sve je počelo pogotkom Vinisijusa Žuniora u 25. minutu. Karim Benzema je oteo loptu neopreznom Serhiju Busketsu na polovini, zatim povukao kontru i pravovremeno uposlio brzonogog Brazilca, koji je pobegao Ronaldu Arauhu i rutinski završio akciju.

Na prvo izjednačenje čekalo se do 41. kad je Luk de Jong uz mnogo sreće zatresao mežu.

Usman Dembele je ubacio oštru loptu u peterac, tamo je Eder Militao pokušao da interveniše, ali je pogodio u nogu De Jonga i prevario Tiboa Kurtou.

Stativa koju je Benzema pogodio u 69. minutu bila je najava za ono što je usledio tri minuta kasnije.

Ter Štegen je odbranio prvi pokušaj Benzeme, ali je potom povratnu Danija Karvahala odbio pravo na nogu neometanog Francuza za novo vođstvo ekipe Karla Ančelotija.

Činilo se tada da Real privesti posao kraju. Ćavijev tim nije delovao kao da je sposoban za još jedan povratak, ali je u 83. minutu dokazao suprotno.

Posle uigrane akcije iz kornera, Đordi Alba je poslao dobar centaršut na peterac, gde je usamljeni Ansu Fati glavom zahvatio loptu i odveo meč u dodatnih 30 minuta.

Tamo je presudan momenat viđen u 98. Imao je Real kontru četiri na dva, Rodrigo je uposlio Valverdea u srcu šesnaesterca, a Urugvajac savladao Ter Štegena.

U drugom polufinalu sastaju se Atletiko Madrid – Atletik Bilbao. Taj meč na programu je u četvrtak od 20 časova uz prenos na Sport Klubu.