Sosijedad do boda sa desetoricom, Murići nastavlja da pogađa

Primera 6. nov 202220:22 > 20:24 0 komentara
Guliver

Sosijedad je bio favorit u duelu protiv Valensije, ali je na kraju osvojio bod, domaćin je sa desetoricom uspeo da ostane neporažen u San Sebastijanu – 1:1.

Počelo je dobro po Sosijedad, koji je uz malo sreće uspeo da povede u desetom minutu, kad je Guiljamon zatresao svoju mrežu i doveo domaćina u vođstvo.

Ipak, jedan od ključnih detalja susreta dogodio se samo sedam minuta kasnije, kad je direktan crveni karton dobio Elustondo. Igrao je Sosijedad potom gotovo čitav meč sa desetoricom, a vrlo brzo je pmirio i gol.

Dogodilo se to u 25. minutu, ovoga puta Guiljamon je bio asistent, a Lino je savladao Remira. U drugom poluvremenu, obe ekipa su imale prilike za trijumf, Sosijedad preko Sorlota u 50. minutu, ali Norvežanin nije bio precizan.

Inicijativu je potom preuzela brojčano jača Valensija, ređale su se prilike pred golom Remira, ali ih nisu koristili Lino u 66. i 76. minutu, kao ni Kastiljeho u 79. minutu. Inače, domaći navijači su arbitre ovog susreta ispratile salvom zvižduka, ne samo zbog isključenja Elustonda, već i brojnih drugih odluka.

Vedat Murići
Photo by Eric Alonso/Getty Images

U prvom meču dana je Atletiko kiksnuo protiv Espanjola 1:1, a Majorka je slavila na Madrigalu protiv Viljareala sa 2:0. Prvi gol postigao je Vedat Murići u 32. minutu, na asistenciju Gonzalesa, dok je konačni rezultat postavio Amat Ndiaje u 76. minutu, preciznim udarcem uz desnu stativu.

Predrag Rajković i Matija Nastasić odigrali su ceo meč za tim sa Baleara, koji je slavio uprkos tome što je Viljareal imao čak 71 posto posed lopte. Sa srpskim internacionalcima na čelu, odolela je odbrana, a u 74. minutu bilo je i sreće, kada je Čukuvueze pogodio prečku.