Stativa spasila Atletiko: Na prvom mestu dočekuje derbi

Primera 1. maj. 202118:1213 komentara
Atletiko Madrid
REUTERS/Pablo Morano

Zahuktava se borba za titulu, ali i za opstanak u La Ligi. Lider Atletiko uspeo je da odnese sva tri boda sa gostovanja Elćeu, pošto je slavio 1:0, ali domaćin je propustio penal za bod.

Umalo da vladajući šampion Real dobije dva velika poklona u samo dva dana. Prvo poraz Barselone od Granade, koji im je omogućio da budu u prednosti u odnosu na najvećeg rivala, a potom i da Atletiko u gostima protiv Elćea ostane bez dva boda, čime bi kraljevski klub imao šansu da do kraja dana dođe do bodovnog poravnanja na vrhu tabele, ali bi preuzeo prvo mesto jer ima bolji skor u međusobnim okršajima sa Atletikom.

Sve bi to tako bilo da je igrač Elćea Fidel u 90. minutu realizovao penal. Ali pogodio je samo stativu i utakmica je završena rezultatom 0:1, čime su Jorgandžije pokupile tri boda i ostaće na liderskom mestu bar do narednog kola, kada ih očekuje meč sezone na Kamp Nou protiv Barselone.

Junak je bio čovek koji je lako mogao da postane tragičar. Markos Ljorente je bio strelac jedinog gola u 23. minutu, ali je i u 90. minutu napravio veliku glupost i ničim izazvan igrao rukom u šesnaestercu, što na kraju pukom srećom nije kažnjeno.

Umalo da tragičar bude i Luis Suares koji je konačno startovao. Imao je zicer u 12. minutu, poništen gol u 16. i sigurno bi se i sve to pominjalo da je Fibel bio precizan sa bele tačke.

Jorgandžije su prve sa 76 bodova, pet više od Reala i Barselone uz utakmicu više, dok je Elće 18. prvi u zoni ispadanja sa 30 bodova, koliko ima i 17. Valjadolid, ali uz utakmicu više, a ima tri boda više od Ueske i četiri od fenjeraša Eibara.