Majorki veliki bod u Sevilji, Mitrović isključen u 89. min.

Primera 11. maj 202222:27 > 22:28
Hetafe Stefan Mitrovic of Getafe CF 29th August 2021; Nou Camp, Barcelona, Spain; La Liga football league, FC Barcelona, Barca versus Getafe; Stefan Mitrovi
Guliver image

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu tim Espanjola sa 2:1, dok su Osasuna i Hetafe igrali nerešeno 1:1 u utakmicama 36. kola španske Primere.

Povezane vesti

Hetafe je uspeo da ostane neporažen na gostovanju u Pamploni, a oba pogotka viđena su već u prvih 20 minuta. Osasuna je povela golom Oiera u devetom, gosti su izjednačili autogolom Lukasa Tora u 20. minutu.

Za Osasunu je od 71. minuta zaigrao nekadašnji fudbaler Partizana Darko Brašanac, dok su u timu Hetafea starteri bili srpski reprezentativci Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović. Na žalost, ovaj prvi je zaradio crveni karton u 89. minutu.

Isključenju je prethodila VAR intervencija zbog prekrštaj srpskog defanzivca nad hrvatskim internacionalcem Antom Budimirom, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Mitrovića je za ruku povukao Budimira, a sudija je nakon odgledanog snimka ocenio da je to bilo za crveni karton.

U drugom meču u istom terminu Alaves je ostvario važan trijumf na svim terenu ekipu Espanjola sa 2:1. Baskijci su nakon pobede uspeli da pobegne sa poslednjeg mesta na tabeli, ali su i dalje u izuzetno teškoj situaciji kada je u pitanju borba za opstanak u elitnoj ligi španskog fudbala.

Golove na stadionu Mendizorozi u Vitoriji postigli su Miguel de la Fuente u sedmom i Eskalante u 59. minutu za domaći tim, Raul de Tomas iz penala u 14. minutu za Espanjol.

Goste iz Barselone su čitavo drugo poluvreme imali igrača manje jer je u 46. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio internacionalac iz Venecuele Erera.

Sevilja i Majorka su odigrali bez golova, a osvojenom bodu svakako su se više radovali gostujući igrači.

Majorka je dva kola pre kraja prvenstva u zoni ispadanja sa dva boda manje od Kadiza i četiri od Granade, dok je Sevilji potreban još bod da definitivno obezbedi plasman u Ligu šampiona.

Srpski reprezentativac u dresu Sevilje Nemanja Gudelj je igrao do 80. minuta.