U Valensiji kapiten Gaja nasrnuo na Krunića, branio ga Žiru

Rade Krunić
Marco Luzzani/Getty Images

U poslednjim prijateljskim utakmicama igranim u sredu veče bilo je dosta uzbuđenja, pogotovo u Valensiji gde je domaćin dočekao ekipu Milana.

Povezane vesti

Utakmica je završena bez golova, publika nije videla previše prilika, ali je zato bilo izuzetno napeto u finišu utakmice kad je došlo do velike gužve.

Prethodno je reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić uklizao Hoseu Gaji. Kapiten  Valensije je nesportski reagovao i krenuo glavom da udari igrača Milana. Pretilo je da se izrodi u opštu tuču, novajlija u timu Rosonera veteran Olivije Žiru među prvima se umešao da zaštiti Krunića. Srećom, nisu svi bili nervozni, situacija je ubrzo smirila i meč je nastavljen.

Kako do kraja nije bilo golova, dogovoreno je da se šutiraju penali. Srećniji i spretniji bili su igrači Valensije. Realizovali su sve jedanaesterce i slavili pred svojoj publikom na Mestalji sa 5:3. Kod gostiju je promašio upravo Rade Krunić.

Na Stamford Bridžu igrali su gradski rivali Čelsi i Totenhem i otprilike svakom je pripalo po poluvreme. Poveli su Plavci sa 2:0 golovima Zijeha u 16. i 49. minutu, Petlovi su izjednačili preko Lukasa Mure u 56. i Stivena Bergvajna u 70. minutu.

Naravno, u timu Totenhema nije bilo Harija Kejna, koji želi da pređe u Mančester Siti, te se nije pojavio ni na treninzima.

Lester je u zanimljivom meču pobedio kao domaćin Viljareal samo sa 3:2 iako je posle 50 minuta vodio sa 3:0. Strelci su bili Sojunču (40), Barns (42) i Perez (50) za Lisice, Fernando Ninjo (76) i Alehandro Milan (83).

Rezultati prijateljskih utakmica: Visla – Napoli 1:2, Fenerbahče – Dinamo Kijev 1:1, Salcburg – Barselona 2:1, Belenenseš – Roma 1:3, Sautempton – Levante 1:0, Ajaks – Lids Junajted 4:0, Kadiz – Atletiko Madrid 1:1 (penalima 4:2), Valensija – Milan 0:0 (penalima 5:3), Čelsi – Totenhem 2:2, Lester – Viljareal 3:1…