Valensija od 0:2 došla do boda

Primera 11. apr 202118:17 > 20:39 0 komentara
Eric Alonso, Getty images

U utakmici 30. kola La Lige Valensija i Real Sosijedad u veoma interesantnoj utakmici odigrali su nerešeno 2:2.

U duelu dva tima koji imaju za šta da se bore, bilo je dosta vatre. Valensija želi pobedama da pobegne iz opasne zone, a Sosijedad da ostane u kakvoj, takvoj borbi za Ligu šampiona.

Prvu veliku priliku za vođstvo imali su Slepi miševi. U 29. minutu dosuđen je penal za domaćina, ali Soler je šutirao pored gola. A onda je usledila surova kazna. U 33. minutu Gevara donosi vođstvo gostima. Do poluvremena Sosijedad je poveo 2:0, a ovog puta je Gevara bio asistent a Isak strelac u 45. minutu.

Drugo poluvreme donelo je takođe dosta uzbuđenja. U 60. minutu novi penal za Valensiju, ali ovog puta odgovornost je preuzeo danski internacionalac Danijel Vas i smanjio na 2:1. U 73. minutu Slepi miševi dolaze do poravnanja, a Gabrijel Paulista se upisao u strelce. Gostima je voda ušla u uši, ali ih je sreća pogledala kada je Gomes u 80. minutu dobio drugi žuti karton i morao pre vremena da napusti igru. Sa 10 igrača Valensija nije ugrozila Sosijedad, ali je na kraju ostalo 2:2.

Real Sosijedad je peti na tabeli sa 47 bodova, devet manje od Sevilje koja drži četvrto mesto, poslednje koje vodi u Ligu šampiona i ima utakmicu manje. Valensija je 13. sa 34 boda i ima osam bodova više od Elćea koji je prvi u zoni ispadanja.