Valensija sigurna, Kavani najstariji debitant u Primeri

Primera 17. sep 202220:33 0 komentara
Valensija
Aitor Alcalde/Getty Images

Fudbaleri Valensije upisali su u subotu sigurnu pobedu protiv Selte iz Viga na svom terenu. Slepi miševi su slavili rezultatom 3:0.

Nekoliko dobrih prilika imala je Selta na početku meča, čak je u 19. minutu sudija gledao snimak i proveravao da li je bilo penala za goste, ali ispostavilo se da je situacija bila čista.

Za propuštene šanse stigla je kazna. Igrao se 37. minut kada je Samu Kastiljeho odbijenu loptu poslao u mrežu.

Selta je u 60. minutu ostala sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Franko Servi.

Dobrih 20 minuta je Valensiji trebalo da pokaže da ima igrača više. Sjajan gol postigao je u 82. minutu Markos Andre, a konačan rezultat dobili smo u trećem minutu nadoknade pogotkom Andrea Almeide.

Duel je obeležio debi Edinsona Kavanija za Valensiju. Urugvajac je u igru ušao u 72. minutu umesto Džastina Klajverta i tako sa 35 godina i 215 dana postao najstariji igrač koji je u 21. veku debitovao u La Ligi.