Real „preživeo“ Kadiz, Valensija za pola sata razbila Betis

Primera 10. nov 202222:07 > 23:36
Toni Kros, Luka Modrić, Real Madrid

Fudbaleri Real Madrida u poslednjem meču prvenstva Španije pred pauzu zbog Mundijala u Kataru pobedili su Kadiz rezultatom 2:1.

Povezane vesti

Kraljevski klub je posle samo osvojenog boda u protekla dva meča u 14. kolu slavio na „Santijago Bernabeu“ i na pauzu koja će trajati do 31. decembra odlazi sa dva boda manje od lidera Barselone. Kadiz je na deobi pretposlednje pozicije sa 11 bodova.

Ekipa Karla Anćelotija nije blistala ni u četvrtak uveče, ali je uspela da osvoji tri boda zahvaljujući pogocima Edera Militaa u 40. i Tonija Krosa u 70. minutu. Strelac za goste bio je Lukas Peres u 82. minutu.

Real poslednjeg dana ove godine gostuje Valjadolidu, a Kadiz dočekuje Almeriju.

Valensija, Betis
xIvanxTerronx via Guliver Image

Valensija je pobedil Betis 3:0, a sve golove postigla je u poslednjih pola časa igre.

„Slepi miševi“ zabeležili su peti trijumf u sezoni i na pauzu odlaze sa desete pozicije i 19 osvojenih bodova, dok je tim iz Sevilje šesti sa 24.

Nije bilo golova na „Mestalji“ sve do 63. minuta kada je Andre Almeida zatresao mrežu gostiju. Samo dva minuta ranije Betis je ostao sa desetoricom igrača na terenu zbog isključenja Gonsalesa.

Rezervista Igo Giljamon je u 81. minut iz penala duplirao prednost ekipe Đenara Gatuza, a još jedan igrač koji je u igru ušao sa klupe, Džastinn Klajvert je u sudijskoj nadoknadi vremena drugim golom u sezoni postavio konačnih 3:0.

Rajo Valjekano i Selta su podelili bodove odigravši bez golova.