VAR, penal, 101. minut… Bod kao kuća

Primera 15. okt 202216:07 0 komentara
Kristijan Stuani, Đirona
xSergioxRuizx PS_220826_057 via Guliver Image

Fudbaleri Đirone i Kadiza odigrali su 1:1 u devetom kolu Primere, a domaći su do boda došli u 11. minutu sudijske nadoknade.

Povezane vesti

Kadiz je u poslednja četiri meča meporažen – osvojio je šest bodova (trijumf i tri remija) i trenutno je na deobi 17. mesta sa Espanjolom i Seviljom, dok je katalonski tim prerkinuo seriju od tri poraza i ima osam bodova, koliko i Valjadolid i Hetafe.

Gosti su poveli golom Alehandra Fernandesa čim je počelo drugo poluvreme na asistenciju Alvara Negreda i sve do 101. minuta nije bilo promene rezultata.

Sudija Bengoečea je nakon VAR provere pokazao na belu tačku, a u poslednjim trenucima utakmice precizan sa 11 metara bio je 36-godišnji Kristijan Stuani.

Interesantno je da je Kadiz obe pobede ove sezone ostvario na gostujućem terenu. Prethodno je minimalnim rezultatom bio bolji od Valjadolida.

Kadiz u sledećem kolu dočekuje Betis, a Đirona gostuje Almeriji.

Barselona i Real Madrid su vodeći sa po 22 boda.