Veliki kambek Viljareala: Kadiz ispustio Žutu podmornicu

Primera 26. okt. 202123:38 > 23:39
Pablo Morano, Reuters

Fudbaleri Viljareala i Kadisa igrali su nerešeno 3:3 u poslednjem meču dana 11. kola Primere.

Gosti iz Kadisa bili su pred istorijskom prvom pobedom u Primeri nad ekipom Viljarealom na njegovom terenu – vodili su do 80. minuta sa 3:1, ali je domaći tim uspeo da se vrati i u finišu meča sa dva pogotka izbegne poraz. Junak je bio Dija, postigao je gol u 80. minutu, a zatim asistirao Danjumi u 90+5. minutu za izjednačenje – 3:3.

Junak meča je zapravo trebalo da bude Antonio Lozano iz Hondurasa. Postigao je sva tri gola za goste i postao tek drugi fudbaler Kadiza u istoriji Primere koji je postigao het-trik. Prvi posle Magika Gonzalesa komje je to uspelo pre tri po decenije, tačnije septembra 1986. godine.

Lozano je mrežu golmana Asenja pogađao u 14, 45. i 52. minutu.

Prvi gol za Viljareal postigao je Tores u 43. minutu.

Žuta podmorica je nakon ovog remija na 12. mestu sa isto toliko bodovas, dok je Kadiz na mestu broj 17. sa osam osvojenih bodova.

Viljareal u narednom kolu igra komšijski derbi protiv Valesije, dok Kadiz dočekuje Majorku.

Ranije tokom dana Alaves je kao domaćin pobedio Elče sa 1:1, dok je u burnom meču između Espanjola i Atletik Bilbaoa bilo nerešeno 1:1.