Veliki kiks Atletika: Poraz od tima koji nije osvojio ni bod

Primera 25. sep. 202115:54 > 15:562 komentara
AP Photo/Alvaro Barrientos

Šampion Španije Atletiko Madrid doživeo je prvi poraz u La Ligi ove sezone, pošto je bolji od njega bio poslednjeplasirani Alaves u okviru sedmog kola rezultatom 1:0.

Odlučujući momenat meča u Baskiji dogodio se već u četvrtom minutu kada je Viktor Lagvardija iskoristio centaršut iz kornera Rubena Duartea i doneo svom timu prve bodove u prvenstvu, posle uvodnih pet poraza.

U nastavku je tim Dijega Simeonea imao 70 odsto poseda lopte, ali i samo jedan šut u okvir gola rivala, pa se može reći da je zasluženo poražen.

Atletiko nastavlja sa lošim partijama ove sezone, iako se rezultati ne mogu smatrati toliko lošim.

U prošlom kolu je savladao Hetefe posle preokreta i gola u 90. minutu. Prethodno je na isti način savladao i Espanjol. Ovoga puta nije bilo spasa za Jorgandžije.

Na sreću Simeonea, ekipa je i dalje pri vrhu tabele. Sa 14 bodova ostaje druga na tabeli, ali gradski rival Real sada ima dva poena više i utakmicu manje.

Alaves se pobedom popeo na 19. poziciju sa tri poena.