Viljareal nesvakidašnjim autogolom poklonio bod Atletiku

Primera 30. avg 20210:05 > 0:085 komentara
Viljareal
REUTERS/Javier Barbancho

Fudbaleri Atletiko Madrida i Viljareala odigrali su 2:2 u derbiju trećeg kola prvenstva Španije, a Jorgandžije su do boda na Vanda Metropolitanu došle autogolom u nadoknadi.

„Žuta podmornica“ je posle dva uvodna remija bez postignutog gola bila na korak da slavi na teškom gostovanju u prestonici, međutim, aktuelni šampion je uspeo da izbegne prvi poraz u sezoni.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a iznenađenje je najavio Manu Trigeros lepim pogotkom iskosa sa desne strane.

Jorgandžije su vrlo brzo izjednačile, a strelac je bio Luis Suares. Iskusni Urugvajac je dobio loptu od Anhela Koree i potom preciznim udarcem u donji desni ugao povarnao na 1:1.

Ekipi iz Valensije drugo vođstvo doneo je Holanđanin Arnaut Danjuma, ovoletošnje pojačanje Viljareala iz Bornmuta, pogotkom u 74. minutu posle velike greške defanzivaca Atletika i asistencije Pine.

Ipak, u poslednjim trenucima Alžirac Aisa Mandi je u pokušaju da vrati svom golmanu matirao Rulija za konačnih 2:2.

Madriđani u sledećem kolu gostuju Espanjolu, dok Viljareal na svom stadonu igra sa Alavesom.