Viljareal na krilima iz Minhena savladao Hetafe

Primera 16. apr 202223:00 0 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Viljareal je posle eliminisanja Bajerna iz Minhena u četvrtfinalu Lige šampiona, slavio i u Primeri. Bili su na gostovanju bolji od Hetafea 2:1.

Izabranici Unaja Emerija sve su rešili u prvih 16 minuta. Viljareal je u vođstvo doveo Đerar Moreno na asistenciju Paka Alkasera u sedmom minutu, dok je na 2:0 povisio Trigeros na dodavanje Morena.

povezane vesti

Hetafe je bio mnogo bolji rival u nastavku. Uspeli su da smanje na 2:1 preko odličnog Unala. Najbolju šansu za izjednačenje imao je srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, čiji odlična šut je zaustavio golman Ruli. I Maksimović i Mitrović su odigrali ceo meč za Hetafe.

Posle ovog trijumfa Viljareal ima 49 bodova, šest manje od šestoplasiranog Sosijedada, koji je na mestu da obezbedi učešće u Evropi naredne godine. Hetafe još uvek nije prebrinuo sve brige oko opstanka. Ima 32 boda, četiri više, ali i meč više od Kadiza na 18.poziciji, koja vodi u Sekundu.