Viljareal silovito krenuo u novu sezonu

Primera 13. avg 202221:06
Viljareal
Reuters/Pablo Morano

Fudbaleri Viljareala novu sezonu Primere otvorili su pobedom na gostovanju Valjadolidu. Žuta podmornica je slavila rezultatom 3:0 (0:0).

Na prvi gol na ovom meču čekalo se do 49. minuta kada je Nikolas Džekson doneo prednost gostima.

Usledilo je novo „zatišje“ da bi Viljareal u finišu meča došao do još dva gola i na kraju ubedljive pobede.

Oba puta mrežu domaćina zatresao je Aleks Baena, prvo u 81, a zatim i u 88. minutu. Baena je u igru ušao u 63. minutu umesto asistenta kod prvog gola Jeremija Pina.

Zanimljivo je da je Valjadolid bio taj koji je imao za nijansu veći posed lope, dva šuta više i takođe dva udarca u okvir gola više od rivala. Viljareal je tri gola postigao iz četiri šuta koja su išla u okvir gola.

U drugom kolu, Viljareal će u goste Atletiko Madridu, a Valjadolid gostuje Sevilji.