Viljarealu nezaslužena tri boda, peti uzastopni remi Betisa

Primera 2. maj. 202120:37
Viljareal, Eremi Pino
Guliverimage/xMariaxJosexSegoviax

Fudbaleri Viljareala u 34. kolu prvenstva Španije na svom stadionu pobedili su Hetafe rezultatom 1:0.

„Žuta podmornica“ je prekinula seriju od dva poraza i sa 53 boda na šestoj poziciji pretekla Betis, koji je ranije danas odigrao 1:1 na gostovanju Valjadolidu. Hetafe ostao na 15. mestu tabele sa 34 boda.

Viljareal je još jednom razočarao pruženom igrom. Neverovatan je podatak da je domaći tim čak 66 odsto vremena imao loptu u posedu, ali su gosti uputili čak 15 udaraca ka golu rivala.

Trenutak odluke viđen je u 79. minutu kada je rezervista Eremi Pino postigao odlučujući pogodak.

Nemanja Maksimović je odigrao ceo mez za poraženi tim.

Viljareal u sledećem kolu dočekuje Seltu, a Hetafe dočekuje Eibar.

Betis je u Valjadolidu upisao peti uzastopni remi. Gosti iz Sevilje poveli su u 49. minutu golom Aitora Ruibala Garsije, a konačnih 1:1 postavio je Šon Vejsman 68. minutu.

Valjadolid je zabeležio čak 16. nerešen rezultat u sezoni i sa 31 bodom prvi je iznad zone ispadanja. Ueska i Elče imaju po 30, a Eibar 26.

Kadiz je u gostima savladao Granadu golom Rubena Sobrina u 39. minutu.

Gosti su sa 40 bodova na deobi 11. mesta zajedno sa Osasunom, a Granada, koja je od 87. minuta igrala bez isključenog Eoberta Soldada, je ostala na osmom sa 45.