Vinisijus i Benzema srušili Valensiju

Primera 8. jan 202222:52 > 23:29 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Real iz Madrida savladao je Valensiju rezultatom 4:1 u meču 21. kola španske Primere i učvrstio se na prvom mestu.

povezane vesti

U prvom poluvremenu su se Madriđani mučili. Do prednosti su došli u 43. minutu kada je posle nesmotrenog starta igrača Valensije dosuđen penal, a sigurno ga je u gol pretvorio Benzema.

Nastavak je bio u znaku Vinisijusa Žuniora, koji je sa dva gola odve Real na plus tri. Prvi je postigao posle sjajnog solo prodora u 52. minutu, a drugi devet minuta kasnije kada je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Tada je sve bilo rešeno.Valensija je počasni gol postigla preko Gedeša, koji je prvo promašio penal, a onda iz odbitka savladao Kurtou. Konačnih 4:1 postavio je Benzema u 88. minutu.

Real je sada na čelu tabele sa 49 bodova, osam više od drugoplasirane Sevilje koja ima i dva meča manje. Valensija je deveta sa 28 poena.