Žuta podmornica se uzdiže, savladan Levante

Primera 2. jan 202115:56 0 komentara
Getty Images/Denis Doyle

Fudbaleri Viljareala pobedili su na svom terenu Levante sa 2:1 u meču 17. kola španske Primere.

Domaći su igrali agresivnije, konstantno su stvarali šanse i došli su do sedme pobede u prvenstvu.

Viljareal je poveo u 19. minutu, kada se u strelce upisao Ninjo. Do kraja prvog dela utakmice su oba tima imala još po jednu izglednu priliku da dođu do gola, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Domaći su prednost udvostručili u 54. minutu, zahvaljujući pogotku Morena. Bio je to deveti gol 28-godišnjaka u 15. utakmici ove sezone. Napadao je Viljareal u nastavku, ali su gosti uspevali da odole.

Napravio je nekoliko izmena trener gostiju. Počasni pogodak za Levante postigao je rezervista Leon, pošto je glavom savladao golmana rivala u 73. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za poraženi tim.

Viljareal je sada četvrti na tabeli sa 29 bodova iz 17 utakmica, koliko ima i trećeplasirani Real Sosijedad. Levante je na 12. poziciji sa 18 bodova iz 16 mečeva.