Fudbal 22. apr 20210:01 0 komentara
Hibernian
Guliver image

Odigrani su mečevi 35. kola Premijer lige Škotske. Dva najveća kluba Rendžers i Seltik nisu uspeli da dođu do pobeda, a Hibernijan je slavio i došao veoma blizu overi mesta u evropskoj Ligi konferencija.

Rendžers je sada preorjentisan na takmičenje u kupu i duplu krunu, pošto je prvenstvo već osvojio. Doduše, važno mu je da pokuša da sezonu završi bez poraza, tako da je u gostima protiv Sent Džonstona ostvario cilj i odigrao 1:1. Čak su bili i blizu pobede jer su vodili golom Rajta od 55. minuta, ali je Kreg sa penala u četvrtom minutu nadoknade domaćinu doneo bod.

Seltik je sigurno drugi i njemu remi u gostima protiv velikog rivala Aberdina 1:1 nije mnogo značio. Ali značio je Aberdinu koji se bori za mesto koje vodi u Ligu konferencija. Trenutno su četvrti sa 53 boda, imaju devet više od Livingstona, a kako je ostalo još tri kola gotovo su neugroženi. Ali da bi bili potpuno sigurni da će izaći u novoosnovano takmičenje moraju da budu treći, jer četvrti se neće plasirati ako neko ispod tog mesta osvoji kup.

A treće mesto drži Hibernijan, koji posle pobede kod kuće nad Livingstonom 2:1 ima šest bodova više od Aberdina i veoma je blizu overavanja mesta u Evropi. Zanimljiva je borba za opstanak, a tu je veliki korak napravio Kilmarnok. Ubedljivo je pobedio Dandi Junajted 3:0 i sada je 10. sa 32 boda. Ima dva boda više od Rosa Kauntija koji je izgubio od Sent Mirena 3:1 i nalazi se sada na mestu koje vodi u baraž za opstanak, dok je na poslednjem mestu koje vodi direktno u Čempionšip Hamilton sa 27 bodova posle poraza kod kuće od Madervela, koji je ovim i matematički overio opstanak, baš kao i ranije Sent Miren i Dandi Junajted.