Solidna predstava B tima Srbije, 0:0 u San Dijegu

Srdjan Stevanovic, Getty Images

B reprezentacija Srbije sastavljena od igrača iz Superlige remizirala je sa selekcijom SAD 0:0 u prijateljskom meču u San Dijegu.

Tim Slavoljuba Muslina odigrao je sasvim solidan meč u Kaliforniji, te imao šansu i da savlada domaćina, ali se isprečio golman rivala.

Najbolju šansu na utakmici je u 89. minutu imao Lazar Jovanović, čiji je udarac iskosa sa leve strane boksovao Rimando.

SAD su kontrolisale igru u prvih sat vremena, iskusni Klještan, Džouns i Altidor, koji je odigrao jubilarni 100. meč, su uglavnom pretili, ali nije bilo veće opasnosti po gol Manojlovića.

S druge strane, srpski tim je razigrao sredinom drugog poluvremena, Ćirković je pravio dosta problema protivniku po desnoj strani, ali nije bilo prave reakcije u kaznenom prostoru.

U svakom slučaju, momci iz Superlige su odigrali znatno bolje nego u septembru kada su poraženi od Katara 3:0.