U19: Bugari preko BiH do EP, prošli i Česi

Reprezentacija 27. mar 201720:54 > 20:58
Getty Images

Reprezentacije Bugarske i Češke pridružile su se Engleskoj na Evropskom prvenstvu za juniore, igrače uzrasta do 19 godina.

Bugari su osvojili Grupi 5 pobedom nad direktnim rivalom u borbi za prvo mesto Bosnom i Hercegovinom 3:1.

Bugarska je meč rešila već u prvom poluvremenu pogocima Ruseva iz penala, te dvostrukog strelca Krasteva, dok je poraz BiH ublažio Demirović sredinom drugog dela igre.
U drugom meču poslednjeg kola Francuska i Izrael su remizirali bez golova, što je bio prvi bod za „Trikolore“.

Češka je osvojila Grupu 6 pobedom nad Austrijom 2:0, za maksimalan učinak ispred Mađarske, koja je u poslednjem kolu uzalud savladala Škotsku 2:1.

Česi su protiv Austrije poveli već u drugom minutu autogolom Sahaneka, a pobedu su potvrdili Maraček i Sadilek u poslednjih 15 minuta, nakon isključenja Augustina.

U utorak su na programu mečevi u Grupama 1, 2, 4 i 7. U 1 je lider Holandija sa tri boda više od Ukrajine i Grčke.

U 2 Nemačka ima tri više od Srbije i Slovačke, a „Orlići“ igraju sa Kiprom.

U 4 sva četiri tima, među kojima je i Hrvatska, imaju po tri boda, a u 7 Belgija je na bod ispred Švedske i Irske, s kojom se sastaje.

Domaćin U19 EP biće Gruzija 2-15. jula.