KK: Remi Lavova i Kengura, Mažić isprobao VAR

Reprezentacija 22. jun. 201718:13 > 18:57
Buda Mendes, Getty Images Sport

Fudbaleri Kameruna i Australije igrali su nerešeno 1:1, u drugom kolu Grupe B Kupa konfederacija.

Utakmicu na „Krestovski“ stadionu u Sankt Peterburgu je sudio najbolji srpski sudija Milorad Mažić, a pomagali su mu asistenti Milovan Ristić i Dalibor Đurđević.

Kamerun je do prednosti došao u 45+1. minutu, kada je vezista Marselja Andre-Frank Zambo iskoristio dugačak pas Mišela Ngadeu Ngađuija, prošao Miloša Degeneka i prebacio golmana Australije Metjua Rajana.

Australijski sastav je uspeo da izjednači u 60. minutu posle precizno izvedenog jedanaesterca Marka Miligana. Prethodno je fauliran Aleks Gerbah, a srpski sudija Milorad Mažić je za donošenje odluke konsultovao i mnogo osporavani VAR sistem.

Defanzivac Kameruna Ernest Mabuka je sa leđa oborio Gerbaha, iako je jednom nogom čisto zahvatio loptu, drugom je ostvario kontakt sa napadačem, a konačnu odluku je doneo video asistent.

Kamerun i Australija posle dva kola imaju po bod na tabeli, dok su na vrhu izjednačeni Nemačka i Čile sa po tri boda. Šampion Južne Amerike i prvak sveta svoj meč igraju u četvrtak od 20 časova.

U poslednjem kolu Grupe B Kupa konfederacija Kamerun će igrati protiv Nemačke u Sočiju, dok Australija izlazi na megdan Čileu u Moskvi.