U21: Hrvati sjajni na startu kvalifikacija

Getty Images/Stephen Pond

Fudbalska reprezentacija Hrvatske uspešno je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine naredne godine, pošto je slavila protiv Moldavije sa 3:0.

Dvostruki strelac u trijumfu Hrvata bio je Josip Brekalo, u 43. i 61. minutu, a jedini preostali gol postigao je Ante Ćorić u četvrtom minutu.

‚Vatreni‘ su zahvaljujući gol-razlici izbili na čelo grupe 1, a isti broj bodova imaju i Belorusija i Moldavija, koja ima dve utakmice.

U okviru te grupe, u petak se od 18 časova sastaju Belorusija i Grčka.

Naredna utakmica hrvatske fudbalere čeka 5. oktobra, kada u Varaždinu dočekuju Belorusiju.

Pored duela između Hrvatske i Moldavije, u četvrtak su odigrane još četiri utakmice. Danska je sa 3:0 pobedila Farska Ostrva u grupi 3, Rusija i Jermenija su igrale bez golova u grupi 7, Izrael je slavio protiv Azerbejdžana u grupi 5, dok je Severna Irska upisala trijumf protiv Albanije rezultatom 1:0 u grupi 2.