U19: Slovenci bez druge faze u zaustavnom vremenu

Reprezentacija 10. okt. 201720:18 > 20:21
Printscreen

Omladinska reprezentacija Slovenije remijem je okončala prvi kvalifikacioni turnir za plasman na Evropsko prvenstvo u Finskoj pošto je odigrala 2:2 protiv ekipe Holandije. Time su izgubili šansu za plasman u drugu fazu kvalifikacija.

Slovenci su poveli u 21. minutu golom Davida Zeca, a taj rezultat bio je na snazi 60 minuta.

Ferdi Kadioglu izjednačio je rezultat u 81. minutu, a uzbuđenja su se nastavila pet minuta kasnije. Mladi fudbaler rome Zan Celar doneo je novo vođstvo Slovencima iz jedanaestarca i delovalo je da su Slovenci pred plasmanom dalje.

Sa tim rezultatom bi imali šest bodova, kao i Holanđani i Mađari, uz bolju gol razliku od Mađarske.

Međutim, da gol razlika ne bude presudna pobrinule su se „Lale“. U šestom minutu nadoknade nade Slovenije ugasio je Doni Malen, fudbaler PSV Ajndhovena.

Tako su Slovenci ostali „ispod crte“, jer su prethodno poraženi od Mađarske (2:1) a jedinu pobedu ostvarili su protiv Malte (5:0).