U17: Engleska preko Brazila do finala

Reprezentacija 25. okt. 201718:49 > 18:52
Getty Images/Laurence Griffiths

U finalu Svetskog prvenstva za fudbalere do 17 godina starosti, koje se održava u Indiji, igraće Engleska i Španija.

Ni velika vlažnost ni 30 stepeni u Kalkuti ni odličan protivnik nisu sprečili selekciju Engleske, koju sa klupe vodi Stiv Kuper, da se plasira u finale Mundijalita. U pobedi nad reprezentacijom Brazila briljirao je maldi napadač Liverpula Rijan Bruster, koji je postigao het-trik.

Svoje šanse Bruster je koristio bez greške, a veliku podršku je imao u fantastičnom plejmekeru Mančester Sitija Filu Fodenu. Mladi Lavovi sada imaju šansu da ponove uspeh selekcije do 20 godina, koja je prvak sveta postala u junu.

Prvi gol Bruster je postigao posle 10 minuta igre, asistirao je vezista Čelsija 16-godišnji KalumHadson-Odoj. Izjadnačio je defanizivac Flamenga Vesli u 21. minutu, a dresetak minuta kasnije Brener je propustio veliku šansu da Južnoamerikance dovede u vođstvo. U 39. minutu Bruster je postigao drugi, a u 76. i treći gol za prednost koja je bila nedostižna i za prvo mesto na listi strelaca. Zanimljivo je da je Bruster tri gola postigao i u prethodnm kolu kada je pobeđena selekcija SAD-a.

U drugom polufinalu Španija je pobedila Mali rezultatom 3:1, dva gola je postigao Barselonin junior Abel Ruiz, jedan Feran Tores iz Valensije B, dok je počasni za Afrikance dao Lasana Endiaje.

Veliki finale Engleska – Španija na programu je u subotu u Kalkuti.