Poraz Poljske od Meksika, bruka Turaka

Reprezentacija 13. nov 201721:39 > 21:47
Laurence Griffiths/Getty Images

Reprezentacija Turska neprijatno je iznenadila u prijateljskom meči i na domaćem terenu u Antaliji izgubila je od autsajdera Albanije rezultatom 3:2. Poljska je poražena od Meksika u meču u kom glavne zvezde te dve ekipe nisu igrale.

Albanija je slavila u Antaliji iako su 41 minut imali igrača manje zbog isključenja Lediana Memušaja.

Albanci su tada vodili sa 2:0, a oba gola postigao je Armando Sadiku koji je sa 11 golova za reprezentaciju izbio na četvrto mesto večne liste strelaca nacionalnog tima.

Na 2:1 smanjio je u 47. minutu Džengiz Under, igrač Rome, koji je prvi put obukao dres turske reprezentacije, a gol je dao iz prvog kontakta sa loptom na prelepu asistenciju Čenka Tosuna.

Albanci su, ipak, iako sa igračem manje preko debitanta Erosa Grezde u 55. minutu poveli sa 3:1, a konačnih 3:2 pet minuta kasnije postavio je Emre Akbaba.

Poljska je u Gdanjsku poražena od Meksika rezultatom 1:0, a glavne zvezde obe ekipe su bile na poštedi. Jedini gol je već u 13. minutu postigao igrač Benfike Raul Himenez.

Meč u Gradnjsku preskočili su Robert Levandovski, Kamil Glik i Gržegorž Krihovijak dok među Meksikancima nije bilo Ćićarita, Đovanija dos Santosa i Ektora Erere.

Meč sa mnogo golova viđen je i u Jerevanu gde je Jermenija bila bolja od Kipra 3:2. Domaći su već u prvom poluvremenu vodili golovima Hajka Iškanijana i Varazdata Harojana, da bi u 50. minutu Konstantinos Laifis smanjio rezultat. As Mančester Junajteda Henrik Mkhitarijan je iz penala povećao vođstvo svoje ekipe u 63. minutu, dok je u finišu ponajbolji igrač Kipra Pieros Sotiriu ublažio poraz.

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

U Kutaisiju su Gruzija i Belorusija odigrali 2:2. Gostujuća selekcija Belorusije je povela preko Igora Staseviča u 24. minutu, da bi 11 minuta kasnije izjednačio Irakli Sikarulidze. Laša Davali je doneo prednost Gruzinima nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, a rezervista Pavel Nehajčik je pogodio u 66. minutu za konačan rezultat.

Učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji selekcija Irana slavila je protiv Venecuele 1:0. Jedini strelac za tim koji vodi Portugalac Karloš Keiroš bio je Alireza Jahanbakš koji je svoj četvrti gol za nacionalni tim postigao u 57. minutu. Inače meč je igran na neutralnom terenu u Holandiji u Nijmegenu.

Bugarska i Saudijska Arabija su igrali u Lisabonu na stadionu Belenenseša gde je viđen samo jedan gol. Strelac je u 81. minutu bio vezista moskovskog Spartaka Ivelin Popov. Saudijci će morati da poprave formu ako žele bolji rezultat na Svetskom prvenstvu, a ovaj meč završili su sa igračem manje jer je posle primljenog gola isključen Mansur Al-Harbi.

Irak i Sirija su se sastali u Karbali gde su odigrali 1:1. Sirijci koji su ispali u baražu od Australije su poveli protiv Iračana na gostovanju golom Al Katiba Firasa u 18. minutu. Drugi gol delo je takođe sirijskog reprezentativca Jednijata Amroa, koji je u 42. minutu loptu poslao u svoju mrežu.

Selekcija Fudbalskog saveza Kosova slavila je protiv Letonije u Kosovskoj Mitrovici rezultatom 4:3 u utakmici u kojoj su Letonci vodili tri puta.