Srbija na pragu iznenađenja, Španija bolja u završnici

Reprezentacija 24. nov 201718:32 > 18:36
FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo od selekcije Španije 2:1 na domaćem terenu.

Na stadionu Voždovca viđena je uzbudljiva završnica, a Španija je opravdala ulogu favorita iako je selekcija Srbije bila blizu iznenađenja.

Gošće su povele u 13. minutu posle greške Damjanovićeve, a gol je postigla Hermoso.

Srbija se u nastavku dobro branila, Španija nije uspevala da dođe do izglednih šansi,

Posle centaršuta Poljak u 79. minutu Damjanovićeva se iskupila za grešku kod prvog gola i donela izjednačenje svom timu.

Kada se već činilo da će Srbija uspeti da napravi iznenađenje, Španija je došla do pobedonosnog gola u 91. minutu. Huajaro se posle intervencije golmana domaćih Kostićeve sjajno snašla u kaznenom prostoru i uspela da donese trijumf svojoj ekipi.

Srbija je na četvrtoj poziciji u Grupi 7 sa jednim trijumfom i tri poraza, Španija je na vrhu tabele sa dva trijumfa iz isto toliko mečeva.