U17: Srbija remijem okončala kvalifikacije

Reprezentacija 27. mar. 201816:56 > 16:59

Kadetska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa vršnjacima iz Španije, u poslednjem kolu kvalifikacionog ciklusa za Evorpsko prvenstvu u Engleskoj, rezultatom 1:1.

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Strelac za srpsku selekciju bio je Belić u 33. minutu, dok je Špance prethodno u vođstvo doveo Gutijeres iz penala u 20.

Podsetimo, taj duel nije imao rezultatski značaj pošto su prethodno obe selekcije obezbedile plasman na EP.

Španci su mesto zaslužili na terenu, dok će se Srbija naći u Engleskoj zahvaljujući administrativnoj greški reprezentacije Ukrajine i kazne od strane UEFA.

Selekcija Makedonije do 17 godina pretrpela je i treći poraz u kvalifikacionoj grupi 3. Ovoga put od Makedonaca je bolja bila Gruzija rezultatom 6:1. Gruzijci su posle 31 minuta vodili 4:0, golovima Davitašvilija i autogolom Trpčevskog.

U nastavku je Davitašvili postigao još jedan pogodak, dok je preostali strelac za Gruziju bio Kvaratskhelija. Jedini gol za Makedonce dao je Toševski.

Gruzija je tom pobedom obezbedila plasman na EP, pošto je kvalifikacije završavila na drugoj poziciji sa četiri boda, koliko ima i trećeplasirana Poljska, ali uz lošiju gol razliku.