Švajcarci šesticom zapretili Srbiji, poraz Kostarike

Reprezentacija 27. mar 201821:54 > 21:56
Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Švajcarske ubedljivo su savladali Panamu u prijateljskom meču u Lucernu rezultatom 6:0.

Izabranici Vladimira Petkovića, koji se nalaze u istoj grupi na Mondijalu sa selekcijom Srbije, dominirali su od starta meča i pitanje pobednika protiv, takođe, učesnika svetske smotre u Rusiji, rešili u prvih četrdesetak minuta.

Džemaili je otvorio bravu Paname u 22. minutu, na asistenciju Gavranovića, a onda je u narednih 17 minuta viđeno još tri pogotka u mrežu gostiju. Džaka je bio strelac iz penala u 31, Embolo je pogodio u 33, a goleadu u prvom poluvremenu zatvorio je Zuber u 39.

Tu Švajcarci nisu stali, već su u istom ritmu igrali i u drugih 45 minuta. Drmić je u 49. minutu povisio na 5:0, a konačan rezultat postavio je Frei u 68.

Ubedljivom pobedom Švajcarska je poslala jasnu poruku Srbiji, ali i Brazilu i Kostariki, koji su takođe u grupi E na SP.

Kostarika je, sa druge strane, bila znatno neuspešnija. Ona je u Nici poražena od Tunisa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Kazri u 36. minutu.