Remi Slovaka i Holanđana, Rumuni bolji od Čilea

Reprezentacija 31. maj 201823:53 > 23:56
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U četvrtak su odigrane četiri prijateljske utakmice, a najzanimljivije je bilo u Trnavi i Gracu.

Reprezentacije Slovačke i Holandije odigrale su nerešeno 1:1. Domaćin je poveo u 8. minutu nakon centaršuta Hamšika, Nemec je lepim udarcem glavom savladao Zuta.

Holanđanima je trebalo vremena da u formaciji 5-3-2 dođu do prave igre, tako da su u drugom poluvremenu bili mnogo bolji rival, a gol za izjednačenje postigao je Promes u 60. minutu.

Rumunija je u Gracu savladala selekciju Čilea sa 3:2.Stančiu je u 13. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a Rumunima je posao olakšao Kastiljo koji je posle pola časa igre dobio direktan crveni karton.

Ipak, Čieanci su ubrzo izjednačili preko Maripana i sa ovim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku utakmice Rumuni su iskoristili brojčanu prednost na terenu i golovima Daeča u 66. i Budeskua u 84. minutu ostvarili pobedu.

U duelima Luksemburg – Senegal i Maroko – Ukrajina nije bilo golova.