Prijateljske: Uspavanka u Briselu, Gilfi nedovoljan…

Reprezentacija 2. jun. 201823:47 > 0:00
Lynne Cameron/Getty Images

U subotu su na programu bili brojni prijateljski mečevi u sklopu priprema reprezentacija za predstojeće Svetsko prvenstvo u Rusiji, a u najkasnijim mečevima dana pobede su zabeležile selekcije Irske i Norveške, dok su Belgija i Portugal remizirali bez golova.

U Briselu su bez golova remizirale selekcije Belgije i Portugala, ali publika nije mogla da uživa u uzbudljivom fudbalu. U pravoj prijateljskoj utakmici Portugalci su imali više prilika preko Guedeša i drugih ofanzivaca.

U ekipi domaćina veliki jubilej proslavio je defanzivac Totenhema Jan Fertongen, koji je prvi igrač u istorji belgijske reprezentacije koji je odigrao 100 utakmica za nacionalni tim.

Belgiji do Mondijala slede dueli sa Egiptom i Kosta Rikom, dok će Portugalci do početka Svetskog prvenstva odmeriti snage sa Alžirom.

Irska je na stadionu Aviva u Dablinu slavila sa 2:1 protiv SAD, iako je Amerika povela u samom finišu prvog poluvremena golom Bobija Vuda iz HSV.

Irci su potom uspeli da preokrenu rezultat u nastavku – strelac u 57. minutu bio je Grejem Burk iz Šamroka i Alan Džadž iz Brentforda u 90. minutu.

Nijedan od dva tima neće se takmičiti na Svetskom prvenstvu.

U poslednjem melu dana, koji je počeo u 22 časa po srednjeevropskom vremenu Island je na svom terenu dočekao Norvešku i bio je poražen rezultatom 3:2 nakon preokreta Norvežana koji je režirao napadač Bornmuta Džošua King. Norveška je prvo povela u 15. minutu golom Jonsena, a do poluvremena je izjednačio Finbogason iz jedanaesterca.

Vezista Evertona Gilfi Sigurson ušao je u igru u 63. minutu i samo sedam minuta kasnije doveo je ostrvljane u vođstvo. Potom je usledio preokret – Džošua King je iskoristio veliku grešku odbrane Islanda i izjednačio u 80. minutu, a samo pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Aleksander Serlot

U prijateljskim mečevima odigranim ranije u subotu Engleska je pobedila Nigeriju sa 2:1 predvođena Harijem Kejnom, dok je Nemačka u meču koji je kasnio skoro dva sata zbog velike kiše poražena posle preokreta od Austrije.