EP U19: Produžeci odlučili, Portugal na vrhu Evrope

Reprezentacija 29. jul 201821:07 > 21:09
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Portugala do 19 godina osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu slavila protiv selekcije Italije rezultatom 4:3 i to posle produžetaka.

Nakon 90 minuta igre bilo je 2:2, pa je pitanje šampiona Evrope rešeno u dodatnih pola sata.

Portugal je poveo u nadoknadi prvog poluvremena golom Žote, na asistenciju Trinkaa.

Prednost je duplirao upravo Trinkao u 72. minutu, a zatim je Kin posle samo tri minuta od drugog gola Portugalaca doneo izjednačenje. Prvo se u listu strelaca upisao u 75. minutu, a zatim i minut kasnije.

Nije se predavala selekcija Portugala do samog kraja, Žota je ponovo pogodio za vođstvo u 104. minutu, a slavlje Portugalaca ponovo nije dugo trajalao jer je Skamaka zatresao mrežu Portugala u 107. minutu za 3:3.

Konačnih 4:3 i titulu prvaka Evrope doneo je Koreira u 109. minutu.