Mladi Crnogorci bolji od Francuske

Reprezentacija 6. sep 201823:18 > 23:23
Privatna arhiva

U prijateljskom meču u Nikšiću, mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Francusku sa 2:1. Sledi duel sa Bugarskom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, U21.

Na žalost ljubitelja fudbala u Crnoj Gori, izabranici Mojaša Radonjića, generacija U21, je izgubila sve šanse da se nađe na narednom Evropskom šampionatu, ali je ekipa sastavljena uglavnom od mlađih igrača koji će imati pravo da igraju i u narednom kvalifikacionom ciklusu.

Prikazano protiv Francuske, uz pobedu od 2:1 budi nadu da ova generacija može da se nađe sa smotri najboljih selekcija Starog kontinenta. Meč protiv Bugarske koji je na programu u nedelju je nova prilika za dokazivanje, nova prilika za sticanje iskustva na putu ka cilju.

Crnogorci odlično su počeli meč. Već nakon dvadesetak sekundi Ognjen Stijepović, igrač Sampdorije, je presekao loptu na ivici šesnaesterca Francuza, okrenuo se i šutirao, ali je golman gostiju odbranio taj udarac.

Ipak, četiri minuta kasnije stigla je nova velika šansa za Crnu Goru, koja nije propuštena. Stijepović je oboren u šesnaestercu Francuske, a Boris Cmiljanić je bio precizan sa bele tačke. Francuzi su vrlo brzo stigli do izjednačenja. Već u 14. minutu na semaforu je pisalo 1:1. Momčilo Rašo je postigao autogol nakon pokušaja Antoana Berneda.

Do kraja poluvremena Cmiljanić je u 32. minutu opasno šutirao pored gola, dok je na drugoj strain Mikael Kuzans u 38. minutu pogodio prečku iz slobodnog udarca.

U nastavku je viđena mnogo bolja igra Crne Gore. Ubrzo posle povratka sa odmora Emir Azemović je pogodio za 2:1 nakon kornera, što je bio i konačan rezultat izuzetno kvalitetnog i sadržanoj meča.

Do kraja, Crna Gora je imala još nekoliko opasnih napada, a najbliži golu bio je Zoran Petrović u 69. minutu, kada je posle kornera glavom šutirao tik pored stative.

Dobar dan za mlađe selekcije Crne Gore upotpunili su omladinci koji su na turniru “Stevan Ćele Vilotić” u Subotici u prvom kolu protiv Izraela odigrali 0:0, iako su bili daleko opasniji i kvalitetniji rival. U narednom kolu, u subotu, Crna Gora igra protiv Srbije koja je poražena od Mađarske.