Pobede Brazila, Urugvaja i Argentine bez Mesija

Ryan Pierse, Getty Images

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je selekciju SAD sa 2:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na MetLajf stadionu u Nju Džersiju.

Francois Nel/Getty Images

Gosti su oba gola postigli u prvom poluvremenu, a selektor Tite je u nastavku utakmice izvršio šest izmena kako bi isprobao što više igrača.

Brazil je poveo u 11. minutu pogotkom napadača Liverpula Firmina na asistenciju Daglasa Koste. Konačnih 2:0 postavio je Nejmar u 43. minutu iz penala kome je prethodio diskutaliban prekršaj nad Fabinjom.

Karioke će 12. septembra u drugoj kontrolnoj utakmici gostovati Salvadoru.

Ubedljivu pobedu u Hjustonu zabeležila je selekcija Urugvaja protiv Meksika – 4:1. Urusi su poveli u 21. minutu golom defanzivca Atletiko Madrida Hose Marije Himeneza, a četiri minuta kasnije izjednačio je Raul Himenez.

Napadač Barselone Luis Suares je u 32. minutu iz slobodnog udarca ponovo doneo prednost svom timu, a isti igrač je iz penala u 40. povisio na 3:1.

Najlepši detalj viđen je u 59. minutu, a ponovo je u centru pažnje bio Suares koji je fenomenalno asistirao Gastonu Pereiri za 4:1. Jedini strelac za Meksiko Himenez je u 74. minutu imao priliku da ublaži poraz svog tima, ali nije realizovao jedanaesterac.

Kombinovana selekcija Argentine u Los Anđelesu je savladala Gvatemalu sa 3:0, a Gaučosi su posao završili u period od 27. do 44. minuta kada su postigli sve golove.

Gonzalo Martinez je doneo prednost Argentincima iz penala, Đovani La Selso je duplirao vođstvo, a treći gol postigao je Đovani Simeone.

Kombinovana selekcija Argentine je u Los Anđelesu bez Lionela Mesija i još nekolicine iskusnijih igrača savladala Gvatemalu sa 3:0, a Gaučosi su posao završili u period od 27. do 44. minuta kada su postigli sve golove.

Gonzalo Martinez je doneo prednost Argentincima iz penala, Đovani La Selso je duplirao vođstvo, a treći gol postigao je Đovani Simeone. Sinu trenera Atletiko Madrida Digeja Simeonea ovo je bio prvenac u seniorskom dresu Gaučosa.

U preostala dva meča Kolumbija je pobedila Venecuelu sa 2:1, uiz jedan gol Radamela Falkaoa, dok je Ekvador bio bolji od Jamajke sa 2:0.