Mladi Hrvati posle 14 godina na EP!

Reprezentacija 15. okt 201820:57 > 20:59
Epsilon, Getty Images Sport

Mlada reprezentacija Hrvatske plasirala se na Evropsko prvenstvo posle 14 godina, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija pobedila San Marino na strani 4:0 i zbog boljeg međusobnog skora završila na prvom mestu grupe 1 ispred Grčke.

Obe selekcije posle 10 kola imaju po 25 bodova, ali su Vatreni u dva duela sa Helenima ostvarili pobedu i remi, pa će oni direktno na turnir, a Grci će morati u baraž.

Hrvati su imali terensku inicijativu protiv San Marina u prvom poluvremenu, ali nisu uspevali da dođu do pogotka. Najbolju priliku u prvih 45 minuta imali su domaćini koji su u 36. minuti pogodili prečku, a udarac je uputio Jakopo Rači.

U nastavku susreta Hrvatska je proradila. U 48. minutu vodeći pogodak postigao je Alen Halilović na asistenciju Jospia Brekala, a pet minuta kasnije strelac je bio Nikola Vlašić. U 61. mrežu San Marina zatresao je Uremović, a goleadu je okončao Bosančić sedam minuta kasnije.

U preostala dva duela grupe, Grčka je dobila Belorusiju 2:0, dok je Češka savladala Moldaviju 1:0.

Ervopsko prvenstvo za igrače do 21 godine održava se u Italiji i San Marinu od 16. do 30. juna naredne godine.