U20: U drami ispali i Argentinci i Francuzi

Reprezentacija 4. jun 201923:55 > 05. jun 2019 0:05
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U osmini finala Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina Sjedinjene Američke Države su savladale Francusku 3:2, Južna Koreja ekipu Japana 1:0, a Mali ekipu Argentine i to posle izvođenja penala.

Sebastijan Soto je bio heroj američke selekcije jer je postigao dva gola protiv Francuza u pobedi od 3:2. On je dao prvi gol za selekciju SAD u 25. minutu da bi izjednačio Amin Guiri kome je to bio treći gol na takmičenju. Nabil Aliui je zatim doveo Francuze u vođstvo, a novim golom u 74. minutu Soto je izjednačio. Soto je inače fudbaler nemačkog Hanovera. Asistent mu je bio sin Žorža Vee, Timoti. Pobedu Amerikancima doneo je Džastin Reniks.

Južna Koreja je savladala Japan, a jedini gol postigao je Oh Se Hun.

Mali i Argentina su igrali 1:1 posle 90 minuta. Adolfo Gaih koji je igrač San Lorenca je doneo vođstvo mladim „gaučosima“, dok je za Mali pogodio Abdulaje Dijabi. Na početku produžetka je isti igrač doneo u vođstvo Argentince autoglom, a Bubakar Konte je u 121. minutu doneo izjednačenje i penale.

Ključni penal za Argentince je promašio Tomas Čanklaj i sa ukupnih 5:4 je Mali dobio penal seriju.