Remi Srbije i Švajcarske u Staroj Pazovi

Reprezentacija 14. jun 201920:12 > 20:14
Printscreen

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je u petak nerešeno u prijateljskom meču sa Švajcarskom.

U prvoj od dve zakazane prijateljske utakmice, ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 1:1 protiv Švajcarske u Sportskom centru FS u Starj Pazovi.

Srbija je povela golom Marije Radojičić u 28. minutu sa bele tačke, a Švajcarska je do izjednačenja došla u 89. minutu.

Srbija je ovim remijem prekinula niz od četiri poraza na mečevima odigranim kod kuće dok je Švajcarska niz bez pobede na gostovanjima produžila na šest.

Srbija će 17. juna igrati protiv Rumunije takođe u Staroj Pazovi.

Izabranice selektora Predraga Grozdanovića ove kontrolne mečeve igraju u sklopu priprema za predstojeće kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će 2021. godine biti odigrano u Engleskoj.

U kvalifikacijama će Srbija igrati protiv Francuske, Austrije, Kazahstana i Severne Makedonije. Kvalifikacije počinju 1. septembra, a Srbija će tada gostovati Kazahstanu.