Urugvaj dvaput gubio i izvukao bod protiv Japana

Reprezentacija 21. jun. 20198:55 > 8:56
Alessandra Cabral, Getty Images Sport

Reprezentacije Urugvaja i Japana odigrale su nerešeno 2:2 u drugom kolu C grupe Kopa Amerika.

Japanci, koji igraju sa mladim timom, dvaput su pred 30.000 navijača u Porto Alegreu vodili protiv favorizovanog rivala, ali su Urusi na kraju iščupali bod.

Posle katastrofe i poraza od Čilea 4:0, Japanci su napravili sedam promena u timu, a među njima je bio Koji Mijoši, 22-godišnji fudbaler Jokohama Marinosa.

Upravo je on dao vodeći gol u 25. minutu, a samo sedam minuta kasnije izjednačio je Luis Suares iz sumnjivo dosuđenog penala.

Mijoši je ponovo bio strelac u 59. minutu, nakon što je Muslera odbio loptu posle centarđuta sa leve strane. Ipak, Urugvaj stiže do boda pogotkom Hosea Himenesa glavom posle kornera.

“Nisam zabrinut. Znate li koliko sam puta ovo proživeo za svojih 13 godina na klupi? Japan je bio agresivan, imali su manje prilika, ali su dali dva gola“, kaže selektor Urusa Oskar Tabares.

Urugvaj sada ima četiri boda, a Japan jedan. U drugom meču grupe, u petak na subotu od 1.00, sastaju se Ekvador i Čile.