Kopa Amerika: Venecuela u četvrtfinalu, Brazil ubedljiv

Clive Rose, Getty Images Sport

U mečevima trećeg kola Kopa Amerika pobede su ostvarile i selekcije Venecuele i Brazila.

Venecuela je kao gost slavila protiv Bolivije rezultatom 3:1 i tako izborila plasman u narednu fazu.

Junak meča u Belo Horizonteu bio je Mačis, koji je pogodio u drugom i 55. minutu susreta.

Justinijano je u 82. smanjio na 2:1, dok je tačku na pobedu Venecuele stavio Martines četiri minuta kasnije.

U poslednjem meču dana Brazil koji je ranije izborio plasman dalje ubedljivo je slavio protiv Perua rezultatom 5:0.

Peru posle poraza od Brazila ima velike šanse da se kao najbolja trećeplasirana ekipa pnađe u drugoj fazi takmičenja.

U listu strelaca u Sao Paulu upisali su se Kazemiro u 12, Firmino u 19, Everton u 31, Alves u 53. i Vilijan u 90. minutu.

Priliku za još ubedljiviju pobedu propustio je Gabrijel Žezus u trećem minutu sudijske nadoknade, kada nije bio precizan sa bele tačke.