Martines, pa Lo Selso: Argentina na Brazil u polufinalu

Reprezentacija 28. jun 201923:46 > 23:49
Lucas Uebel/Getty Images

Fudbaleri Argentine plasirali su se u polufinale ovogodišnjeg Kopa Amerika, pošto su u duelu sa Venecuelom na legendarnoj „Marakani“ u Rio de Žaneiru slavili rezultatom 2:0.

Izabranici Lionela Skalonija došli su do prednosti već u desetom minutu, kada je ofanziva milanskog Intera Lautaro Martiens pogodio nakon jednog kornera i gužve u šesnaestercu protivnika. Asistencija je pripisana Serhiju Agueru.

U nastavku je meč rešio vezista Betisa iz Sevilje Đovani Lo Selso u 74. minutu, kada je natrčao na odbijenu loptu nakon jednog šuta Aguera. Veoma je loše reagovao golman Venecuele Vuilker Farinjes.

Lionel Mesi odigrao je kao kapiten čitav meč za Argentince.

Protivnik Argentini u borbi za finale biće Brazil, koji je nakon penala savladao selekciju Paragvaja.

Preostala dva četvrtfinalna para koja će dati još dvoje polifnalista su Kolumbija i Čile, odnosno Urugvaj i Peru.