Peru u finalu Kopa Amerika nakon 44 godine!

Wagner Meier/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Perua najprijatnije je iznenađenje ovogodišnjeg Kopa Amerika, pošto je nakon Urugvaja uspela da izbaci Čile i plasira se u veliko finale.

Peru je u polufinalu ubedljivo savladao Čileance (3:0) i u borbi za titulu igraće protiv domaćina Brazila, koji je bio bolji od Argentiine.

Peruanci su poveli u 21. minutu kada je nakon dodavanja Andrea Karilja glavom, strelac bio Edison Flores.

Kariljo, član Benfike, bio je asistent i kod drugog gola Perua. Iskoristio je lošu procenu golmana Čilea Arijasa, pretrčao ga i dodao do Jošimara Jotuna, a fudbaler Kruz Azula primio je loptu grudima i precizno iz voleja poslao loptu u mrežu.

U poslednjem minutu utakmice, Peru postiže i treći gol, veteran Gerero je izbegao ofsajd zamku i definitivno zapečatio ishod ovog meča.

Čile nije uspeo da postigne ni utešni gol, iako je imao priliku za to u nadoknadi kada im je dosuđen penal. Golman Perua Pedro Galjes pročitao je nameru Eduarda Vargasa

Peru se nakon 44 godine plasirao u finale Kopa Amerika, te 1975. su bili šampioni, a u grupnoj fazi ovogodišnjeg takmičenja poraženi su od Brazila sa čak 5:0.

Priliku za revanš imaće 7. jula, sa početkom od 22 sata.

Ono na šta Peruanci mogu biti ponosni je podatak da su na putu do finala eliminisala dva prethodna šampiona – Urugvaj (2011) i Čile (2015. i 2016.)