SAD proslavile 4. jul plasmanom u finale Gold Kupa

Andy Lyons, Getty Images Sport

Reprezentacija SAD igraće u finalu Gold Kupa sa Meksikom, pošto je savladala Jamajku u drugom polufinalnom meču.

Jamajka, koja je igrala finale na poslednja dva turnira, ipak nije uspela da nastavi taj niz, JER je u Nešvilu poražena od domaće selekcije rezultatom 3:1.

Bio je to prigodan način da se proslavi 4. jul, Dan nezavisnosti i najveći praznik Sjedinjenih država.

Amerikanci su došli u prednost u devetom minutu, kada je odlično odigranu akciju pogotkom završio Veston Mekeni.

Nakon samo 15 minuta igre, utakmica je prekinuta zbog potencijalne vremenske nepogode. Prekid je trajao više od sat vremena.

SAD je u sedmom minutu drugog poluvremena udvostručila prednost, strelac je bio novi fudbaler Čelsija Kristijan Pulišić, koji se našao na pravom mestu posle odbitka.

Jamajka uspeva da smanji na 1:2 u 69. minutu preko igrača slovenačkog Domžala Šamara Nikolsona, koji je glavom zatresao mrežu.

Na četiri minuta pre kraja, Pulišić postiže još jedan gol, i to na identičan način iz odbitka, za konačnih 3:1.

Podsetimo, Meksiko je u prvom polufinalu savladao Haiti sa 1:0. Amerikanci brane titulu, a veliko finale igra se 8. jula.