U17: Belorusi poslali "orliće" u sledeću fazu

Reprezentacija 30. okt 201914:49 > 14:56
Alessandro Sabattini/Getty Images

U prvoj fazi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo reprezentativci Srbije uzrasta do 17 godina remizirali su sa Mađarskom bez golova. Ipak zbog pobede Belorusije nad Letonijom Srbija je druga u grupi i ide dalje.

U odlučujućoj utakmici sa Mađarskom Srbija je imala više pokušaja. Čak četiri šuta srpskih reperezentativaca išli su u okvir gola, dok su Mađari dva puta šutirali u okvir gola.

Srbiji je posao bio otežan od 66. minuta kada je Nikola Stanković dobio dva žuta kartona u istom minutu zbog čega su „orlići“ ostali sa igračem manje.

Meč je završen bez golova i malo je falilo da Srbija završi na trećem mestu u grupi šest koja se igra u Belorusiji. „Orlići“ će ipak biti drugi zato što je Belorusija uspela da pobedi ekipu Letonije 1:0 golom u 88. minutu pa su se pomerili na tabeli grupe na drugu poziciju. Mađari su prvi sa pet bodova, Srbija i Belorusija imaju po četiri, ali zbog pobede u međusobnom duelu Srbija je druga, dok su Letonci četvrti sa tri boda.

Naredna runda kvalifikacija je naredne godine, a prvenstvo Evrope je od 21. maja do 6. juna u Estoniji.