Jamajka bez poraza do Divizije A KONKAKAF Lige nacija

Norm Hall/Getty Images

Tri duela poslednjeg kola u Diviziji B pratili smo u noći između ponedeljka i utorka u KONKAKAF Ligi nacija. Jamajka prvi put u šest mečeva nije upisala pobedu, ali se seli u Diviziju A.

Harry How/Getty Images

Fudbaleri Jamajke, nakon pet vezanih pobeda u Grupi C Divizije B KONKAKAF Lige nacija nisu upisali pobedu, ali im je i remi sa Gvajanom bio dovoljan za overu prvog mesta i plasman u Diviziju A za sledeće izdanje takmičenja.

Meč je završen rezultatom 1:1, nakon čega Jamajka ima 16, a Gvajana 10 bodova na drugom mestu grupe.

Gvajana je povela u samom finišu prvog poluvremena golom Emerija Velšmana, a Jamajka do boda dolazi golom koji je u 50. minutu postogao Jovan Romario Ist.

U okviru iste grupe sastali su se i Aruba i Antigva i Barbuda. Gosti su slavili 3:2 pa Aruba kao jedina selekcija bez pobede u ovoj grupi sledeće godine igra u Diviziji C.

U Grupi D iste divizije, Surinam je slavio na gostovanju Nikaragvi 2:1. Surinam je sa 13 bodova trenutnu prvi u grupi.