U21: Mladi Česi i Hrvati podelili po bod

Reprezentacija 7. sep 202020:19 > 20:31
Giuseppe Bellini/Getty Images

Na kraju kao i na početku: utakmica u Češkim Budjeovicama između mladih selekcija Češke i Hrvatske završena je bez pobednika i golova.

Mlada reprezentacija Hrvatske igrala je možda i najvažniju utakmicu u kvalifikacijama, ali nije uspela da se revanšira Česima za poraz iz Velike Gorice 1:2 novembra prošle godine.

Povezano

Meč u Češkim Budjeovicama završen je nerešeno 0:0, čime su Česi zadržali prvo mesto u grupi sa 15 bodova iz sedam utakmica, ispred Grčke koja ima dva boda manje i utakmicu manje odigranu, dok je Hrvatska treća takođe sa utakmicom manje, ali i pet bodova zaostatka za liderom grupe.

Prvo mesto vodi direktno na EURO, gde će i pet najboljih drugoplasiranih timova.

Meč u Češkim Budjeovicama nije bio posebno interesantan. U prvom poluvremenu obe selekcije stvorile su po jednu dobru šansu, da bi u 55. minutu Hrvatska imala idealnu priliku da povede: Špikić je nanizao nekoliko protivnika, dodao Majeru, koji je proigrao Musu, ali je njegov udarac češki golman uspeo da odgran i izbaci u korner.

U 68. minutu Češka je mogla da kazni grešku u odbrani Hrvata, domaćin  je ozbiljno zapretio i u 81. minutu, ali je golman Šemper odbranio šut Matoušeka glavom.

Na kraju, po svemu viđenom, remi je i najpravedniji ishod. Ekipe su igrale u sastavima:

Češka: Jedlička – Holik, Plehati, Krejči, Sadilek – Havelka (90. Lingr), Janošek – Buha, Šašinka, Šulc (19. Matoušek) – Drhal (78. Granečni)

Šemper – Šutalo, Erlić, Šverko, Sosa – Ivanušec, Moro, Nejašmić, Majer (68. Bistrović) – Špikić (60. Dolček), Musa (77. Kulenović)

U sledećem kolu 8. oktobra Hrvati dočekuju autsajdera San Marino, dok Češka dan kasnije gostuje Škotskoj.