Preokret: Hrvati prvi put dobili Švajcarce

Reprezentacija 7. okt. 202022:35 > 22:39
REUTERS/Denis Balibouse

Fudbaleri Hrvatske pobedili su Švajcarsku u prijateljskom meču u Sankt Galenu rezultatom 2:1 i upisali prvi trijumf u istoriji nad tom selekcijom.

Slavlje Vatrenih došlo je posle preokreta, pošto su domaći poveli preko Marija Gavranovića u 31. minutu.

Granit Džaka je ubacio loptu na 10 metara, odakle je napadač zagrebačkog Dinama glavom zatresao mrežu.

Vicešampion sveta uspeo je da izjednači u finišu poluvremena. Igrao se 42. minutu, kada je Domagoj Bradarić centrirao sa leve strane, a Josip Brekalo poslao volej u bliži ugao.

Bila je to najava preokreta, koji je viđen u 67. minutu. Ante Budimir je poslao povratnu na pet metara do Marija Pašalića za debitantski gol veziste Atalante u državnom timu i konačan rezultat.

Tim Zlatka Dalića u nedelju dočekuje Švedsku u trećem kolu A3 grupe lige nacija.

Sastav Vladimira Petkovića dan ranije gostuje Špancima u A4 grupi.

Selekcija Slovenije rezultatom 4:0 savladala je San Marino.

Pitanje pobednika u ovom prijateljskom duelu rešeno je posle prvog poluvremena, kada su Slovenci stekli tri gola prednosti.

Mitrović je doveo ekipu Matjaža Keka do prednosti u 17. minutu, da bi na 2:0 povisio Vučkić iz penaa u 25.

Posle novog pogotka Mitrovića u 42. minutu jasno je bilo kome će pripasti trijumf, ali je Slovenija u nastavku još jednom zatresla mrežu.

Učinio je to rezervista Rep u 48. minutu.

Kekov tim u nedelju gostuje Kosovu u trećem kolu grupe C3 Lige nacija.

Cela Srbija može da gleda besplatno reprezentaciju uz EON. Kreirajte promo nalog na sr.eon.tv/srbija od 8. oktobra i uživajte u vikendu zabave i sporta. SBB vam poklanja 2 utakmice reprezentacije i ceo vikend najtraženijeg sadržaja.