Šampion demolirao Ukrajinu, Žiru dominirao na jubileju

Reprezentacija 7. okt 202023:03 > 23:04
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri Francuske savladali su Ukrajinu na Sen Deniju u prijateljskoj utakmici ubedljivim rezultatom 7:1.

Utakmicom u Parizu dominirao je napadač svetskih šampiona Olivije Žiru, koji je sa dva pogotka proslavio 100. meč za državni tim i postao drugi najbolji strelac u istoriji reprezentacije.

Galski petlovi su do 40. minuta vodili sa 4:0 i već tada rešili pitanje pobednika.

Eduard Kamavinga, 17-godišnji vezista, doveo je domaće do prednosti u devetom minutu prvim golom u seniorskom timu.

U nastavku je na scenu stupio Žiru.

Igrač Čelsija je najpre u 24. minutu „skinuo pauka“ udarcem sa 17 metara, da bi u 34. odbitak vratio u mrežu.

Sjajni centarfor došao je do 42 gola za Francusku, na drugom mestu prestigao je Mišela Platinija (41) i ispred njega je samo Tjeri Anri (51).

Ekipa Didijea Dešama je sa 4:0 povela u 39. minutu, kada je Mikolenko nespretno reagovao na korner Usema Auara i pogodio sopstvenu mrežu.

Počasni gol za tim Andreja Ševčenka dao je Viktor Cigankov u 53, ali je to samo dodatno razljutilo domaćina.

Do kraja se mreža Ukrajinaca tresla još tri puta. Strelci su bili Korentan Toliso u 65, Kilijan Mbape u 82. i Antoan Grizman u 89. minutu.

Selekcija Meksika savladala je Holandiju u Amsterdamu sa 1:0 na debiju novog selektora Lala Franka de Bura.

Jedini strelac za El Tri bio je Raul Himenes u 60. minutu iz penala.

Poljska je rezultatom 5:1 dobila Finsku, uz het-trik Kamila Grosickog. Austrija je bila bolja od Grčke sa 2:1, a istim rezultatom Češka je dobila Kipar.

Danska je savladala Farska Ostrva bez problema sa 4:0.

U ostalim mečevima, Luksemburg – Lihtenštajn 1:2, Malta – Gibraltar 2:0, Estonija – Litvanija 1:3.

Cela Srbija može da gleda besplatno reprezentaciju uz EON. Kreirajte promo nalog na sr.eon.tv/srbija od 8. oktobra i uživajte u vikendu zabave i sporta. SBB vam poklanja 2 utakmice reprezentacije i ceo vikend najtraženijeg sadržaja.