Briljantni Nejmar, Paketa opet junak, Brazil je u finalu

Reprezentacija 6. jul 20218:11 2 komentara
Lukas Paketa
Photo by Buda Mendes/Getty Images

Fudbaleri Brazila plasirali su se u finale Kopa Amerika, pošto su savladali Peru sa 1:0. Strelac odlučujućeg gola bio je Lukas Paketa u 35. minutu na asistenciju Nejmara.

Paketa, koji je kao rezervni igrač bio heroj u četvrtfinalnom trijumfu nad Čileom, sada je bio starter, i to je u potpunosti iskoristio. U prvom poluvremenu, Selesao je bio superioran, a to je došlo na naplatu u 35. minutu.

Nejmar je u kontri primio loptu na levoj strani, ušao u šesnaesterac, prevario dvojicu protivničkih igrača i odložio loptu za Paketu, koji je sa deset metara levom nogom šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu, selektor Perua Gareka napravio je taktička prilagođavanja koja su omogućila Peruu da pritisne Brazil, a veliku šansu imao je Lapadula – prošao je Tijaga Silvu, ali je Ederson odbranio.

Odoleo je Titeov tim do kraja, pa će se u subotu boriti za jubilarnu, desetu titulu na Kopa Amerika.

Suparnik će biti bolji iz okršaja Argentine i Kolumbije, koji je na programu u utorak na sredu, od 3.00 po srednjoevropskom vremenu.

„Želim Argentinu“, jasan je bio Nejmar kada su ga pitali koga bi hteo za protivnika u finalu.