EP kadeta: Francuska posle penala do finala

Guliver

Posle boljeg izvođenja jedanaesteraca Francuska se plasirala u veliko finale, gde će se za titulu prvaka Evrope boriti sa boljim iz drugog polufinala, Srbija – Holandija.

Francuska je prvi finalista Evropskog prvenstva do 17 godina, Trikolori su u polufinalu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili protiv Portugala – 2:2, 6:5.

Povezano

Sjajan fudbal viđen je u prvom polufinalu Evropskog prvenstva za kadete, na kraju su putnika za veliko finale odlučivali penali. Inače, u konkurenciji momaka do 17 godina, ukoliko u nokaut fazi posle 90 minuta nema pobednika, odmah se prelazi na izvođenje jedanasteraca.

Prvih pet izvođača u oba tima bili su sigurni, a odluka je pala u šestom seriji. Najpre je golman Francuske Omleta odbranio šut Mendonse, a potom je Bitšiabu preciznim udarcem sa bele tačke svoj tim odveo u finale.

Francuzi su poveli već u osmom minutu, gol je postigao Zair-Emeri. Samo četiri minuta kasnije Portugal je izjednačio golom Moreire, a već u 20. Minutu reprezentacija sa Iberijskog poluostrva je vodila, kad je pogodio Esugo.

Trikolori se nisu predavali, a izjednačili su u durgom minutu nadoknade, autogolom Muniza. Oba tima su bila daleko opreznija u drugom poluvremenu, iako je šansi bilo, mreže su u nastavku mirovale, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Francuska će u finalu, 1. juna u Netanji, igrati sa boljim iz drugog polufinala u kojem se sastaju Srbija i Holandija. Taj meč možete gledati u direktnom prenosu na SK1.