EP omladinaca: Leković u 90+3. za bod Srbije protiv Izraela

Reprezentacija 19. jun 202219:26 > 19:27 4 komentara
Tviter/FSS

Orlići imali vođstvo, na kraju su morali da se čupaju protiv Izraela, a bod su izborili golom Lekovića u 90+3. minutu - 2:2

Omladinska reprezentacija Srbije (do 19 godina) osvojila je bod na startu Evropskog prvenstva protiv selekcije Izraela – 2:2 (1:1). Orlići su imali prednost od osmog minuta, kad je pogodio Lazetić, ali je rival uspeo da preokrene. Činilo se i da će ostvariti istorijski trijumf, ali je Leković golom u trećem minutu nadoknade poništio dve svoje greške.

Srbija je fantastično krenula, već u osmom minutu je povela. Motika je fantastično prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i dodao loptu do Lazetića, a prvotimac Milana je primio loptu i odmah potom šutirao, neodbranjivo, golman Izraela Gliklih bio je nemoćan – 1:0.

Ipak, samo devet minuta kasnije Izrael je izjednačio. Bila je to lošija reakcija srpskog tima, ispao je iz igre Leković, Turgeman je odmah proigrao Gloha, kojem nije bilo teško da preciznim udarcem sa 15 metara savlada Lukića – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena uglavnom se vodila velika borba po izuzetno sparnom vremenu između dva šesnaesterca, a obe reprezentacije imale su po jednu odličnu priliku. Najpre u 31. minutu, sjajna prilika za Orliće, posle ubacivanja iz kornera Mihajlo Ilić je odlično šutirao glavom, ali je pogodio samo stativu. Potom, nekoliko minuta kasnije, zapretio je Izrael preko Lugasija, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je prohujala pored gola srpske selekcije.

Na startu drugog poluvremena vrlo dobra prilika za Srbiju, kapiten Petković je natrčao na loptu i šutirao, ali nije to učinio baš najbolje, pa je golman Izraelaca lako otklonio opasnost. Koji minut kasnije Gloh je snažno šutirao, Leković je uspeo da ga izblokira, a potom je isto učinio posle šuta Nobrea sa 25 metara.

Izrael je preokrenuo uz dosta sreće i ponovo vrlo lošu reakciju Lekovića. Posle centaršuta rivala sa desne strane, štoper Srbije je nespretno zahvatio loptu, koja je preskočila Lukića i pogodila stativu, a potom je rezervista Ahmed Said Ibrahim sa tri metra sa zemlje ubacio u mrežu – 1:2.

Sjajnu priliku za izjednačenje srbija je imala u 86. minutu, posle odlično izvedenog kornera najviši u skoku bio je Stanković, ali je golman Gliklih spasao Izraelce, izbivši loptu u korner. Ipak, u trećem minutu nadoknade Srbija je izjednačila, Knežević je udarcem sa 20 metara pogodio prečku, sve to je sjajno ispratio Leković, koji je glavom u padu savladao Glikliha – 2:2.